Feldenkrais – nowe możliwości w ruchu. Wrocław. Paweł Wójtowicz

Feldenkrais – nowe możliwości w ruchu – Wrocławiu

Termin: 23.-24. 02.2019 – brak miejsc, zapisy tylko na listę rezerwową

Miejsce: Wrocław
Prowadzi: Paweł Wójtowicz

Zapraszamy na zajęcia wszystkich tych, którzy chcą odkryć w sobie nowe możliwości w ruchu. To warsztaty zarówno dla znających metodę, jak i początkujących, dla aktywnych, uprawiających sport, tańczących, a także tych, którzy mają kontuzje, niedomagania, niesprawności, niezależnie od wieku i kondycji.

Metoda Feldenkraisa służy zmianie sposobu, w jaki się poruszamy. Wykorzystując zwiększającą się świadomość ciała, ciekawość, uważność i wyczucie uruchamiamy różne nowe partie ciała, które do tej pory nie były zaangażowane do działania, aby ruch był łatwiejszy, bardziej płynny, pełniejszy i efektywny, nie powodował bólu i zmęczenia.

Uczymy się rozpoznawać lepiej, co robimy, czym poruszamy, co napinamy po to, żeby świadomie zmniejszać napięcie w ciele, z satysfakcją znajdować różne sposoby na wykonanie jakiegoś ruchu, z radością nabierać wprawy w pełniejszym wykorzystywaniu naszego potencjału.

Jak piszę Paweł:

Każdy ruch od początku lekcji robi Ci dobro. Jakbyś wszedł do dawno opuszczonego, ciemnego domu, w którym zapalasz światło w kolejnym pokoju. Od razu jest tyle nowych informacji, że zupełnie zajmuje to umysł. Odrywa go od kręcenia się wokół codziennych zmartwień. Budzi z letargu. To samo już przełamuje nawyki działania i otwiera na nowe możliwości poczucia swojego ciała i siebie. Zaczynamy funkcjonować z zapalonym światłem.

Plan lekcji:

 1. lekcja dla śpiochów zamiast porannej gimnastyki – rozluźnia szyję, barki, górne plecy
 2. pełzanie – ruch miednicy, który porusza nogami, kręgosłupem i głową
 3. zegar podbródkiem i głową – o precyzji, świadomości ruchu i rzeczywistym robieniu tego, co wydaje się nam, że robimy
 4. subiektywny rentgen od środka, prześwitująca czaszka, którą malujesz językiem od wewnątrz
 5. wstawanie z kolan przez ciągnięcie głowy – wydłuża godność
 6. wstawanie z pozycji leżącej i rotację miednicy – dla szybkich
 7. zegar nosem, szczególnie prawa strona zegara
 8. gra wyobraźni liniami przed oczami – dla wrażliwych

Metoda Feldenkraisa została opracowana w XX wieku przez dr fizyki i judokę Moshe Feldenkraisa. Jest praktyką ruchową zainspirowaną sztukami walki i naturalnym ruchem niemowląt. Na zajęciach uczestnicy poruszają się w zakresie swojego komfortu, słuchając prowadzącego, który opisuje kolejne ruchy. Warsztaty są też przygotowaniem i wstępem do samodzielnej praktyki w domu.

Jest to nauka swobodnego ruchu i zwiększania komfortu w ciele przez doświadczanie, zmianę nawyków i postawy, zmniejszanie zbędnych napięć, uwalnianie oddechu, poprawę równowagi i koordynacji ruchowej, rozwój świadomości ciała i odświeżenie umysłu.

Jest to efektywna metoda o podstawach naukowych, wykorzystywana w treningu tancerzy, aktorów i sportowców, a także w wielu rodzajach rehabilitacji.

Dla kogo?

Z lekcji może korzystać każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Ćwiczenia mogą przynieść korzystne zmiany również osobom o ograniczonej sprawności ruchowej ze względu na kontuzje czy chorobę.
Wystarczy ciekawość i gotowość do uważnego ruchu.

Zajęcia mogą być interesujące dla wszystkich, którzy prowadzą zajęcia ruchowe i uczą innych poruszania się np. dla instruktorów tańca, jogi, fitnessu, pilatesu, tai chi, sztuk walki, trenerów sportowych i personalnych, fizjoterapeutów i terapeutów manualnych, a także dla psychoterapeutów, ponieważ to, jaką mamy postawę i jak się poruszamy ma ogromne znaczenia dla jakości naszego życia psychicznego, a nawet dla skuteczności w działaniu i osiąganiu swoich celów.

Więcej o metodzie

Metoda Feldenkraisa działa na 3 poziomach:

 • Na pierwszym poziomie to zestaw zajęć ruchowych. Uczymy się, jak lepiej poruszać się, efektywniej, bezpieczniej, zdrowiej, przyjemniej. Przyglądamy się codziennym czynnościom i znajdujemy lepsze, płynniejsze, pełniejsze sposoby siadania, chodzenia, obracania się, skręcania, Uczymy się ruchu naturalnego, tak jak uczyliśmy się go spontanicznie w dzieciństwie. Odzyskujemy elastyczność i wdzięk utracony przez rutynę, wieloletnie nawyki.
  Więcej o metodzie Feldenkraisa…

Prowadzący:

Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, jeden z kilku w Polsce, zajmuje się nią od 8 lat, ukończył nauczycielski 4-letni trening w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Prowadzi regularne zajęcia w Krakowie i warsztaty w całej Polsce.

Plan warsztatu:

Sobota – 11:00 – 16:00
niedziela –
11:00 – 16:00
Z kilkoma krótszymi przerwami i jedną dłuższą.

Miejsce:

Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 58 d – zobacz jak trafić

Cena:

Cena promocyjna przy wpłacie do 31.01.2019
350 zł

Cena regularna od 1.02.2019
380 zł / 350 zł za osobę przy zapisie 2 osób i dla osób, które uczestniczyły w naszych warsztatach z Pawłem Wójtowiczem w 2018 roku

Miejsce rezerwujemy po otrzymaniu wpłaty 250 zł na konto.
Można otrzymać rachunek za warsztaty, na firmę lub na osobę fizyczną – proszę przesłać dane przed zrobieniem przelewu.

W razie rezygnacji do 30 dni przed zajęciami zwracamy całą zaliczkę, do 14 dni – 50%, po tym terminie zaliczki nie zwracamy.

Wpłata na konto:
Beata Tymes
ING Bank 27 1050 1575 1000 0090 7626 5397
tytuł przelewu: ” [nazwisko] Feldenkrais 02.19″

Kontakt i zapisy:

Beata Tymes
beata.tymes@11dom.pl
tel. 660 350 606

Anna Tymes
anna.tymes@11dom.pl
tel. 505 954 250

Zgłoś swój udział

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon

Warsztaty Feldenkraisa we Wrocławiu

Jeśli chcesz rachunek, podaj dane firmy lub osoby

—————————————————————————————————————————————————————————————-

NEWSLETTER

Jeśli chcesz dostawać informacje warsztatach z ćwiczeniami Feldenkraisa, nagraniach lekcji do pobrania i kupienia i innych wydarzeniach, zapisz się na newsletter

Imię i nazwisko

Twój e-mail

Miejsce zamieszkania:

Wrocław i okolice

Inna miejscowość

Wybierz tematy newslettera:

Metoda Feldenkraisa

Wszystkie wydarzenia Ośrodka 11 Dom

—————————————————————————————————————————————————————————————-