Ćwiczenia Feldenkraisa – Paweł Wójtowicz – Wrocław, luty 2018

Feldenkrais_wroclaw_201611 (9)

Poruszać się całym sobą – warsztaty Feldenkraisa we Wrocławiu

Termin: 17.02.2018

Miejsce: Wrocław
Prowadzi: Paweł Wójtowicz

Zapraszamy na warsztaty ruchowe, w trakcie których nauczymy się lepiej poruszać. Z pożytkiem dla swojego zdrowia i samopoczucia. Celem zajęć jest poprawa sposobu, w jaki się na co dzień poruszamy, aby był bardziej efektywny, powodował mniej bólu i mniej zmęczenia. Przede wszystkim zajęcia służą zmniejszeniu nadmiernych napięć mięśni, stresu i zaangażowaniu w ruch tych partii ciała, które do tej pory zaangażowane nie były. To spowoduje, że praca będzie adekwatniej rozłożona pomiędzy poszczególne mięśnie. Konkretne lekcje będą poświęcone oddechowi, równowadze, oczom i głowie oraz obręczy barkowej.

Metoda Feldenkraisa została opracowana w XX wieku przez dr fizyki i judokę Moshe Feldenkraisa. Jest praktyką ruchową zainspirowaną sztukami walki i naturalnym ruchem niemowląt. Na zajęciach uczestnicy poruszają się w zakresie swojego komfortu, słuchając prowadzącego, który opisuje kolejne ruchy. Dlatego też, zajęcia się otwarte dla wszystkich bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Warsztaty są też przygotowaniem i wstępem do samodzielnej praktyki w domu.

Jest to nauka swobodnego ruchu i zwiększania komfortu w ciele przez doświadczanie, zmianę nawyków i postawy, zmniejszanie zbędnych napięć, uwalnianie oddechu, poprawę równowagi i koordynacji ruchowej, rozwój świadomości ciała i odświeżenie umysłu.

Jest to efektywna metoda o podstawach naukowych, wykorzystywana w treningu tancerzy, aktorów i sportowców, a także w wielu rodzajach rehabilitacji.

Dla kogo?

Z lekcji może korzystać każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Ćwiczenia mogą przynieść korzystne zmiany również osobom o ograniczonej sprawności ruchowej ze względu na kontuzje czy choróbę.
Wystarczy ciekawość i gotowość do uważnego ruchu.

O metodzie

Metoda Feldenkraisa działa na 3 poziomach:

  • Na pierwszym poziomie to zestaw zajęć ruchowych. Uczymy się, jak lepiej poruszać się, efektywniej, bezpieczniej, zdrowiej, przyjemniej. Przyglądamy się codziennym czynnościom i znajdujemy lepsze, płynniejsze, pełniejsze sposoby siadania, chodzenia, obracania się, skręcania, Uczymy się ruchu naturalnego, tak jak uczyliśmy się go spontanicznie w dzieciństwie. Odzyskujemy elastyczność i wdzięk utracony przez rutynę, wieloletnie nawyki.
    Więcej o metodzie Feldenkraisa…

Prowadzący:

Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, jeden z kilku w Polsce, zajmuje się nią od 8 lat, ukończył nauczycielski 4-letni trening w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Prowadzi regularne zajęcia w Krakowie i warsztaty w całej Polsce.

Plan warsztatu:

Sobota – 11:00 – 15:30
Z kilkoma krótszymi przerwami i jedną 30 minutową.

Miejsce:

Wrocław, szczegółowy adres wkrótce

Cena:

Cena promocyjna przy wpłacie do 31.01.2018
150 zł

Cena regularna od 1.02.2018
165 zł / 150 zł za osobę przy zapisie 2 osób

Miejsce rezerwujemy po otrzymaniu wpłaty 150 zł na konto.
Można otrzymać rachunek za warsztaty, na firmę lub na osobę fizyczną – proszę przesłać dane przed zrobieniem przelewu.

Uwaga!
Dla osób wpłacających jednocześnie zaliczkę na warsztat we Wrocławiu [150 zł] i Weekend z Feldenkraisem w górach 20-22.04 [250 zł] – dodatkowy rabat 30 zł za wyjazd.

W razie rezygnacji do 30 dni przed zajęciami zwracamy całą zaliczkę, do 14 dni – 50%, po tym terminie zaliczki nie zwracamy.

Wpłata na konto:
Beata Tymes
ING Bank 27 1050 1575 1000 0090 7626 5397
tytuł przelewu: ” [nazwisko] Feldenkrais 02.18″

Kontakt i zapisy:

Beata Tymes
beata.tymes@11dom.pl
tel. 660 350 606

Anna Tymes
anna.tymes@11dom.pl
tel. 505 954 250

Zgłoś swój udział

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Telefon

Warsztaty Feldenkraisa we Wrocławiu 17.02.2018

Warsztaty Feldenkraisa w Antoniowie 20-22.04.2018

Jeśli chcesz rachunek, podaj dane firmy lub osoby

—————————————————————————————————————————————————————————————-

NEWSLETTER

Jeśli chcesz dostawać informacje warsztatach z ćwiczeniami Feldenkraisa, nagraniach lekcji do pobrania i kupienia i innych wydarzeniach, zapisz się na newsletter

Imię i nazwisko

Twój e-mail

Metoda Feldenkraisa

Wszystkie wydarzenia Ośrodka 11 Dom

—————————————————————————————————————————————————————————————-