Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Metoda TRE – Zaufaj ciału. Zajęcia wprowadzające dla początkujących

20 marca 2021 @ 11:00 12:30

Żeby rozpuścić nagromadzone w stresie napięcia, uzyskać rozluźnienie, powrócić do równowagi po trudnych lub traumatycznych wydarzeniach Metoda TRE wykorzystuje naturalne reakcje organizmu – wibracje.
Wybrane ćwiczenia uruchamiają w ciele drżenie mięśni głębokich, powodując ich rozluźnienie. Przywracana jest w ten sposób naturalna harmonia i równowaga na poziomie neurologicznym, biochemicznym, anatomicznym a także emocjonalnym. Dzieje się to w indywidualnie regulowanym tempie, takim, które umożliwia pełną integrację tego doświadczenia i pogłębienie kontaktu z ciałem.
Twórcą metody TRE – Tension & Trauma Releasing Exercises – jest dr David Berceli, międzynarodowy ekspert w dziedzinie pracy z traumą

Details

Date:
20 marca 2021
Time:
11:00 – 12:30
Website:
https://11dom.pl/wyjazdy-warsztaty/tre-wroclaw/

Ośrodek Tańca, Ruchu i Rozwoju 11 Dom – Wrocław

ul. Powstańców Śląskich 58 d
Wrocław, 53-333
+ Google Map
View Venue Website

Plan spotkania:

Spotkanie zaczyna się od kilku słów wyjaśnienia, czasu na zadanie pytań. Następnie przechodzimy do kilku prostych ćwiczeń, które  pobudzają napięcia mięśniowo-powięziowe. Są one przygotowaniem do wejścia w wibracje – każdy w swoim własnym tempie może pozwolić na pojawienie się wibracji i uczyć się, jak je regulować. Zakończeniem sesji jest 10-minutowy relaks, który daje możliwość integracji doświadczenia, i krótka rozmowa, chętni mogą podzielić się swoimi refleksjami i odczuciami.

W grupach dla znających TRE uzupełniamy zajęcia o nowe ćwiczenia, aktywizujące różne miejsca, pozwalające na lepsze rozluźnienie i zwiększające świadomość ciała.