Termin: 17-18 kwietnia 2021

zostało kilka miejsc

Miejsce: Wrocław
Prowadzi: Paweł Wójtowicz

Metoda Feldenkraisa to odkrywanie nowych możliwości w ruchu. Zapraszamy na zajęcia z Pawłem Wójtowiczem zarówno znających metodę, jak i początkujących, aktywnych, uprawiających sport, tańczących, a także tych, którzy mają kontuzje, niedomagania, niesprawności, niezależnie od wieku i kondycji.

Będziemy w kolejnych lekcjach:

 • stopniowo, z wyczuciem, z uwzględnieniem swoich możliwości – uruchamiać różne partie ciała, które do tej pory nie były zaangażowane do działania, aby ruch był łatwiejszy, bardziej płynny, pełniejszy i efektywny, nie powodował bólu i zmęczenia.
 • uczyć się rozpoznawać nasze nawyki ruchowe, te, które nam służą i nie służą,
 • znajdować sposób na bardziej efektywny, komfortowy ruch, codzienne prozaiczne czynności – siedzenie, chodzenie, wstawanie, poszerzać repertuar możliwości
 • rozwijać ogólną sprawność, zwinność, koordynację i równowagę,
 • uzyskiwać większą swobodę oddychania.
 • zmniejszać stan napięcia w ciele, rozluźniać mięśnie i przywracać ich sprężystość
 • przywracać sprawność i komfort w miejscach, które niedomagają, odczuwamy jako bolesne.

Taka praktyka przekłada się w codziennym na spokój i opanowanie, większą skuteczność w działaniu oraz witalność i chęć do życia. Zwiększona świadomość ciała pomaga zapobiegać przeciążeniom, urazom, kontuzjom.
Można powiedzieć, że Metoda Feldenkraisa to rozwijanie 'inteligencji ruchowej’.

Metoda Feldenkraisa została opracowana w XX wieku przez dr fizyki i judokę Moshe Feldenkraisa. Jest praktyką ruchową zgodną ze współczesną naukową wiedzą o neuroplasyczności i procesach uczenia się. Powstała z inspiracji sztukami walki, obserwacji, w jaki naturalny sposób rozwijamy ruch jako dzieci.
Na zajęciach każdy porusza się w zakresie swojego komfortu, słuchając prowadzącego, który opisuje kolejne ruchy. Warsztaty są też przygotowaniem i wstępem do samodzielnej praktyki w domu.

Jak pisze Paweł:

Każdy ruch od początku lekcji robi Ci dobro. Jakbyś wszedł do dawno opuszczonego, ciemnego domu, w którym zapalasz światło w kolejnym pokoju. Od razu jest tyle nowych informacji, że zupełnie zajmuje to umysł. Odrywa go od kręcenia się wokół codziennych zmartwień. Budzi z letargu. To samo już przełamuje nawyki działania i otwiera na nowe możliwości poczucia swojego ciała i siebie. Zaczynamy funkcjonować z zapalonym światłem.

Dla kogo

Z lekcji może korzystać każdy, bez względu na wiek i kondycję fizyczną. Ćwiczenia mogą przynieść korzystne zmiany również osobom o ograniczonej sprawności ruchowej ze względu na kontuzje czy chorobę.
Wystarczy ciekawość i gotowość do uważnego ruchu.

Zajęcia mogą być interesujące dla wszystkich, którzy prowadzą zajęcia ruchowe i uczą innych poruszania się np. dla instruktorów tańca, jogi, fitnessu, pilatesu, tai chi, sztuk walki, trenerów sportowych i personalnych, fizjoterapeutów i terapeutów manualnych, a także dla psychoterapeutów, ponieważ to, jaką mamy postawę i jak się poruszamy ma ogromne znaczenia dla jakości naszego życia psychicznego, a nawet dla skuteczności w działaniu i osiąganiu swoich celów.

Więcej o metodzie Feldenkraisa

Metoda Feldenkraisa działa na 3 poziomach:

 • Na pierwszym poziomie to zestaw zajęć ruchowych. Uczymy się, jak lepiej poruszać się, efektywniej, bezpieczniej, zdrowiej, przyjemniej. Przyglądamy się codziennym czynnościom i znajdujemy lepsze, płynniejsze, pełniejsze sposoby siadania, chodzenia, obracania się, skręcania, Uczymy się ruchu naturalnego, tak jak uczyliśmy się go spontanicznie w dzieciństwie. Odzyskujemy elastyczność i wdzięk utracony przez rutynę, wieloletnie nawyki.
  Więcej o metodzie Feldenkraisa…

Prowadzący

Paweł Wójtowicz – certyfikowany nauczyciel Metody Feldenkraisa, jeden z kilku w Polsce, zajmuje się nią od 8 lat, ukończył nauczycielski 4-letni trening w Anglii. Jest członkiem Brytyjskiego Stowarzyszenia Metody Feldenkraisa. Prowadzi regularne zajęcia w Krakowie i warsztaty w całej Polsce.

Plan warsztatu:

sobota – 11:00 – 16:00
niedziela – 11:00 – 16:00
Z kilkoma krótszymi przerwami i jedną dłuższą.

Miejsce:

Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 58 d – http://11dom.pl/kontakt/

Cena:390 zł za osobę

Miejsce rezerwujemy po otrzymaniu wpłaty 390 zł na konto.
Można otrzymać rachunek za warsztaty, na firmę lub na osobę fizyczną – warunkiem jest przesłanie danych firmy przed zrobieniem przelewu.

W razie rezygnacji do 30 dni przed zajęciami zwracamy całą zaliczkę, do 14 dni – 50%, po tym terminie zaliczki nie zwracamy i nie przenosimy na inne zajęcia

Wpłata na konto:
Beata Tymes
ING Bank 27 1050 1575 1000 0090 7626 5397
tytuł przelewu: ”Feldenkrais 04.21″ – dokładnie taka treść

Kontakt i zapisy:

Beata Tymes
beata.tymes@11dom.pl
tel. 660 350 606

Anna Tymes
anna.tymes@11dom.pl
tel. 505 954 250

Zgłoś swój udział

  Imię i nazwisko

  Adres e-mail

  Telefon

  Warsztaty Feldenkraisa z Pawłem Wójtowiczem

  Data warsztatów

  Jeśli zapisujesz się z drugą osobą podaj jej dane

  Jeśli chcesz rachunek, podaj dane firmy lub osoby

   Zapisz się na newsletter 11 Domu:

   Imię i nazwisko

   Twój e-mail

   Miejsce zamieszkania:
   Wrocław i okolice
   Inna miejscowość

   Wybierz tematy newslettera:
   Metoda Feldenkraisa
   Wszystkie wydarzenia Ośrodka 11 Dom

   #Feldenkrais; #FeldenkraisWrocław