Dostrajanie – Mind-Body Bridging – poznane i praktykowane, przynieść może więcej spokoju w umyśle, uważności, pogłębienie rozumienia siebie i innych, bardziej świadome i trafne wybory, większą zgodę na życie, jakie jest. Prosta i użyteczna metoda, która jest połączeniem praktyk uważności i pracy z myślami, wykorzystująca odczucia w ciele. Stworzona przez doktora Stanleya H. Blocka.

Zapraszamy na warsztat, który jest wprowadzeniem do praktyki dostrojenia w codziennym życiu i przeznaczony jest dla każdej osoby poszukującej sposobów na uwolnienie stresu i napięcia w codziennym życiu.

Udział w tym wydarzeniu pozwoli Ci zatrzymać się na chwilę, pobyć ze sobą i zwrócić uwagę ku wielości doznań zmysłowych, które dostępne w każdej chwili, tak często umykają.

Z ciekawością, subtelnie i uważnie będziemy eksplorować temat wzajemnej relacji między umysłem i ciałem, tego jak myśli oraz emocje wpływają na reakcje ciała i jak świadomie możemy nad nimi panować, dać im przestrzeń, rozumieć je i zmieniać.
Zazwyczaj myśli o przeszłości lub przyszłości, lęki i niepokoje zabierają nas z teraźniejszości. Ciało jest Tu i Teraz, a umysł dryfuje w mentalnych uwikłaniach, tracimy kontakt z ciałem, nie zważamy na sygnały z niego płynące, odcinając się od jego ogromnej terapeutycznej mocy i mądrości.

Celem praktyki dostrojenia jest powracanie do siebie, do obecności w Tu i Teraz poprzez bycie z doznaniami. W czasie warsztatu poznasz proste techniki dostępne w każdej chwili, żeby:
– poznawać swoje mentalne wymogi i odbierać im siłę,
– budować świadome bycie w ciele,
– zmniejszać stres i napięcie, poprzez praktykę wracania do doznań
płynących z ciała,
– powracać do siebie ze spokojem i akceptacją,
– poszerzać przestrzeń zrozumienia dla siebie i innych istot,

Jeśli włączysz praktykę uważności i dostrojenia w swojej codzienności, doświadczysz całkiem nowej jakości bycia.

Termin:

Sobota, 27 maja 2019 o 14:30 – 19:00

Łączny czas trwania 4,5 h
W trakcie warsztatu przewidziane są 2 przerwy, dostosowane do potrzeb uczestników.

Koszt i zgłoszenie:

Koszt warsztatu 120 zł przy zgłoszeniu do 10.04. Rezerwacja miejsca po wpłacie zadatku w wysokości 50 zł na konto przesłane po zgłoszeniu na adres e-mail: info@coachnarowerze.pl
Koszt warsztatu przy zapisie po 10.04 wynosi 150 zł.

Miejsce:

11 Dom. Ośrodek Tańca, Ruchu i Rozwoju. Wrocław, ul. Powstańców Śl. 58 d.

Prowadzenie

Ewa Pokorny certyfikowany coach, trener metody Mind Body Bridging
Krótko o mnie:
Od kilku lat praktykuję metodę MBB w moim życiu, co dało mi wiele wewnętrznego spokoju, przestrzeni i zgody na życie, jakim jest.
Z zaangażowaniem i uważnością prowadzę warsztaty oraz sesje indywidualne, dzięki którym ludzie stają się bardziej świadomi siebie, zmieniają swoje myślenie, swoje życie i codzienność na bardziej harmonijną i szczęśliwą.
Prywatnie uwielbiam dobre kino i literaturę, spotkania i rozmowy z przyjaciółmi oraz jazdę na rowerze, a zimową porą jazdę na łyżwach.
Wychowuję razem z mężem dwie wspaniałe córki i razem uczymy się jak dobrze żyć, szanować i kochać siebie oraz innych ludzi.
W moim życiu stosuję zasadę: „Bądź życzliwy, każdy, kogo spotykasz prowadzi własną walkę, o której nie masz pojęcia”.

Wiedzę i doświadczenie w obszarze komunikacji i rozwoju osobistego zdobywałam uczestnicząc w kursach i szkoleniach:

  • Mind-Body-Bridging  – jestem certyfikowanym trenerem uważności,
  • Porozumienie bez Przemocy NVC według Marshalla Rosenberga,
  • Komunikacja Transformująca Richarda Bolstada
  • Coaching prowokatywny
  • Szkoła Filozofii Dostrojenia do Procesu Życia.