Beata Tymes

W 11 domu uczę salsy w parach i solo, zajmuję się sprawami organizacyjno-finansowymi, współtworzę stronę internetową i administruję nią, robię zdjęcia, dbam o muzykę na spotkaniach Domowników.

Z wykształcenia jestem inżynierem energetykiem. Po wielu latach automatyzacji polskich elektrowni swoją energię odnalazłam w tańcu i postanowiłam prowadzić działalność z nim związaną.
Od 2000 roku uczyłam się przez kilka lat salsy, tańców karaibskich, afro, samby, tanga itp. u różnych latynoskich i polskich nauczycieli. Mam też w życiorysie ciekawe dwa lata, 2002-04, kiedy współorganizowałam pierwsze wrocławskie salsoteki m.in. w Klubie Pod Kolumnami, Radio Barze, Stofie itp. Przez 1,5 roku występowałam też w roli dj-a, na zmianę z Januszem Popowskim w klubie Maska.

Kilka razy zagrałam też swoją ulubioną muzykę salsową w klubie Rura oraz na imprezach wyjazdowych.

Od 2004 roku uczę salsy w parach, najpierw w naszym ośrodku we Wrocławiu, przy ul.Chopina, potem od 2008 do 2017 roku przy ul. Wierzbowej, a od 2018 r w nowej siedzibie 11 Domu przy Powstańców Śląskich.

Salsę pokochałam od pierwszego taktu i kroku, jest ważną częścią mojego życia, bez której nie mogę normalnie funkcjonować ;-). Poza salsą uwielbiam improwizacje taneczne do różnej inspirującej muzyki, a ostatnią moją fascynacją jest flamenco.

Cenię sobie również inne formy ruchu i aktywności. Od dziecka jeżdżę na nartach, rowerze, przez 10 lat ćwiczyłam jogę, żeglowałam po morzach i oceanach, poznałam qigong, a ostatnio ćwiczę regularnie metodą Feldenkraisa i TRE.