Jestem absolwentką kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego, certyfikowanym instruktorem Improwizacji Ruchu i Symboliki ciała, nauczycielką contact improvisation.

Od 10 lat prowadzę regularne zajęcia tanecznoruchowe z różnorodnymi grupami min. słuchaczami Państwowej Pomaturalnej Szkoły Animatorów Kultury SKiBA we Wrocławiu, w ramach Akademii „Zwierciadła”, festiwali: PROGRESSteron, i Harmony i Hormony.

Jestem współtwórczynią i współorganizatorką wszystkich dotychczasowych edycji Wrocławskiego Festiwalu Ruchu CYRKULACJE, współtwórczynią i adeptką Academy of New Dance and Improvisation we Wrocławiu. Współorganizatorką międzynarodowej wymiany nauczycieli contact improvisation Ecite 2013.
Prowadzę od 6 lat zajęcia z seniorami dla Stowarzyszenia Oleśnicki Uniwersytet III Wieku i Stowarzyszenia Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Siechnice”.

Nieustannie poszukuję nowych możliwości wyrażania siebie w tańcu. Biorę udział w zajęciach związanych zarówno z terapią tańcem i pracą z ciałem, jak i poświęconym konkretnym technikom tanecznym. Moi najważniejsi nauczyciele to Beata Marecka-Zehetbauer, Detlef Kappert, Elisabet Rosen, Milan Kozanek i Zuna Kozanek, Iwona Olszowska. Z ważniejszych szkoleń mogę wymienić

 • kurs Instytutu Dynamiki i Tańca w Essen Detlefa Kapperta zakończony uzyskaniem tytuł instruktora „Improwizacji Tańca i Symboliki Ciała” i  kurs mistrzowski poświęconym eksperymentalnemu teatrowi tańca „EXTATHE”
 • ukończone warsztaty „Terapia tańcem dla instruktorów – Taniec emocji-praktyczna szkoła emocji” prowadzone przez Elisabet Rosen;
 • cykl kursów instruktorskich Beaty Mareckiej-Zehetbauer:
  „Improwizacja i świadomość ciała w pracy nad rozwojem osobistym”;
 • warsztaty dla osób ubiegających się o certyfikat instruktora tańca terapeutycznego „Terapia tańcem i Ruchem z dziećmi i młodzieżą: Rozwój a kreatywność” – prowadzone przez Penelopę Best;
 • ukończone warsztaty „Continuum Movement” – prowadzone przez Lindę Rabin;
 • obóz szkoleniowy „Contact improvisation” – prowadzony przez Milana Kozanka.
 • obóz szkoleniowy „Contemporary dance” – Zuna Kozanek;
  Więcej informacji o Dorocie Kameckiej >>